JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser.
Сапфір вважається дорогоцінним мінералом, назва якого походить від давньогрецького слова сапфеірос, і є різновидом мінералу корунду. У науці про вивчення мінералів, сапфірами називають корунд тільки синього кольору. У ювелірному мистецтві прийнято називати корунд всіх кольорів і відтінків, крім бузково-червоного, іменованого рубіном.
Найбільше видобувається на території США, Австралії, на острові Мадагаскар, в Індії, на Балі і в Китаї. У 1960 році, американський лікар-рентгенолог, прогулюючись і досліджуючи занедбані печери в штаті Північна Кароліна, знайшов великий камінь блакитного кольору і порахував свою знахідку хорошим екземпляром гірського кришталю. Коли один з пацієнтів звернув увагу на знахідку свого доктора в кабінеті, той порадив звернутися до експертів по мінералах для визначення кам'яної породи. Виявилося, що доктор Майер знайшов зовсім не шматок гірського кришталю. Він знайшов камінь масою понад 3500 карат! До сьогоднішнього дня вважається найбільшою знахідкою.
Синє забарвлення даний мінерал отримує через наявність в ньому домішків титану і заліза. Їх поєднання і надає блакитний відтінок каменю. З часів використання на території Русі, камінь отримав ще одну назву - Буас. Так як сапфір є оксидом алюмінію, його хімічна формула - Al2O3.
Він є дуже твердим каменем, температура при якій його можна було б розплавити досягає 2040 градусів за Цельсієм. Також, відрізняються дуже сильним блиском через високий коефіцієнта заломлення світла.
Каміння має дуже широку палітру кольорів за своєю природою походження. Крім основного синього і блакитного забарвлень, ще бувають, так званих, фантазійних кольорів - приклади корунду для ювелірного використання від помаранчевого відтінку до безбарвного каменю.
Які ж кольори бувають?
Незважаючи на багатство колірних рішень і можливість використання синтетичних сапфірів в сучасному ювелірному мистецтві, найбільш цінуються мінерали природного походження васильково-синього кольору з оксамитовими відтінками і переливами. Темно-синій цінується куди менше, ніж блакитного кольору камінь.
У старовинних писаннях про камені, ще в 10 столітті було описано використання прикрас як жінками, так і чоловіками. Однак, в той час ставка робилася не тільки на красу і цінність каменю, як ювелірної прикраси, а як на джерело цілющої сили.
Людям, які займають важливі керівні пости, суддям, юристам, адвокатам, а також тим, чия діяльність безпосередньо пов'язана з управлінням великим колективом - сапфір підходить найкраще.
Він наділяє таких людей розважливістю, здатністю мислити логічно, надає ще більшого авторитету серед колег. З давніх-давен цей камінь вважався таким, що дає можливість мислити тверезо і приймати правильні рішення. Також, ці прикраси допомагають їх власникам домагатися всіх поставлених цілей.
Сапфір, як камінь-благодійник, не підійде ледачим особам. Точно також як і тим, хто занадто часто заздрить іншим. Сапфірові ювелірні вироби рекомендують носити після 36-річного віку. Це обумовлено тим, що саме до таких вікових параметрів, властивості каменю подарують власнику максимальну користь.
Якщо ви хочете добитися внутрішньої рівноваги, знайти спокій в душі, а також володіти розважливим розумом - сапфірові сережки, кільце, наприклад - ваш вірний помічник у такій справі.
Багато народів вважали камінь талісманом мудреців. Саме він дарував можливість мислити більш широко і знаходити правильні рішення в складних моментах.
За деякими легендами - це скам'янілий напій безсмертя. Однак, донині вважається, що саме цей мінерал посилює владу над людьми. У той самий час, власники аксесуарів відзначають приплив сил і бадьорості після декількох днів використання каменю.
Магічними властивостями вважають у тому, що він допомагає в дружбі, вірності і безкорисливості. Саме тому, корисливим людям такий камінь протипоказаний. Ченці використовували камінь для того, щоб вести скромний спосіб життя і не грішити земними радощами.
Напевно, не існує в світі більш знаменитого каміння, ніж той, що в кільці Леді Ді, принцеси Уельської, тепер належить герцогині Кембриджській Кетрін. Синій сапфір в 18 карат, оточений розсипом діамантів і огранований білим золотом, став символом величі і чистоти. Сапфір кольору очей принцеси назавжди підкорив серця багатьох людей по всьому світу.
Каміння досить прихильно впливає на всі знаки зодіаку і цьому сприяє заступництво таких планет, як Юпітер і Сатурн. Єдиним знаком зодіаку, якому зовсім протипоказано носіння прикраси, вважається Козеріг.
Для всіх інших знаків мінерал подарує тільки переваги.
Сапфір вельми позитивний мінерал, з позитивними якостями і впливом на господаря. Його м'яка дія надає тільки позитивний ефект і не заподіє шкоди, навпаки, подарує мудрість і розширить межі вашого сприйняття світу.
Сьогодні браслети розглядаються насамперед як аксесуар, при цьому, як одна з чільних прикрас. Браслети на руці і зараз можуть нести символічне значення.
Як роблять ювелірні вироби до моменту створення воскової моделі, і два основних способи створення ювелірного виробу після цього.
Що означають червоні браслети з ниток, які носять зірки Голлівуду, і що позначають інші червоні браслети.
Що означає ланцюжок на нозі жінки в різних культурах? У нашій це виключно модний аксесуар, але на сході браслет для ноги може говорити більше, ніж про стиль.
Ось уже кілька тисячоліть люди використовують ланцюжка як прикраси, що підкреслюють красу своїх володарів. Традиція носити цей старовинний ювелірний атрибут прийшла до нас з Єгипту.
Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом