Новини

Що означають червоні браслети?

Такі браслети в максимально лаконічному виконанні, з вовняної нитки, можна побачити на портретах Ніколь Річі і Мадонни, Демі Мур і Ештона Кутчера, Леонардо Ді Капріо і Ліндсі Лохан - десятків зірок Голлівуду. З чим це пов'язано? Швидше за все, з огляду на лівостороннє носіння цього браслета і часте захоплення знаменитостей каббалой – езотеричною течією іудаїзму, в якій вважається, що сутність всіх речей можна дізнатися через букви і цифри єврейського алфавіту, отримати ті чи інші переваги завдяки різним предметам-талісманам, в тому числі червоній нитці. У кабалі вважається, що вона береже від пристріту.

З цієї причини в Ізраїлі, особливо в Старому місті Єрусалимі, часто можна побачити літніх жінок, які продають червоні вовняні нитки мандрівникам. Тому такий браслет тепер поширився і серед християн-паломників. В Біблії червона нитка згадується в книзі Буття 38: 28-30. Там розповідається, що вона була використана під час пологів, щоб дізнатися, хто з близнюків з'явився на світ першим.

При цьому в Біблії, а значить в Танасі, не написано, що віруючі повинні носити червоні нитки в зв'язку з будь-яким релігійним змістом. Швидше за все, це поширилося серед іудаїстів і християн тільки в 20 столітті. При цьому інші народи використовували такий символ набагато раніше. Так, у індусів прийнято під час молитовних церемоній носити червоні бавовняні нитки Кавалі. Їх одягає старший член сім'ї або священик, причому чоловікам і незаміжнім жінкам на правий зап'ясток, заміжнім жінкам - на лівий.

Щодо Кавалі зауважимо, що, згідно текстів Бхагавадгіти, які були написані задовго до нашої ери, цей предмет створений, щоб контролювати перепади настрою, які часто виникають у людей в повсякденному житті. Буддистам, а ця релігія теж бере початок в Індії, червоні нитки, які теж можуть бути і на правій, і на лівій руці, служать нагадуванням, що потрібно проявляти співчуття, причому не тільки в розумі, а й не забувати надавати підтримку словами.

Чи завжди червоні браслети щось означають?

Далеко не завжди, зазвичай це просто прикраса. Хоча, безумовно, будь-яка річ може хоч трохи розповісти про індивідуальність і характер людини. У моді червоні браслети постійно, тому що цей колір має здатність привертати підвищену увагу. Крім того, такі ювелірні прикраси, як і будь-які інші, можуть позначати щось індивідуальне, зовсім необов'язково пов'язане з релігією або езотерикою. Так, виступаючи подарунком, вони здатні бути знаком любові, дружби або просто уваги.

Зручно використовувати червоні браслети в зв'язку з їх помітністю для нагадування собі про щось важливе. Наприклад, людям, що часто працюють за комп'ютером, вони можуть служити хорошою підказкою, оскільки знаходяться завжди на виду, про те, що корисно час від часу робити перерву від екрану. При цьому інші можуть і не подумати, що ця прикраса більше, ніж ефектне доповнення образу. А варто зауважити, що навіть прості вовняні нитки додали нарядам знаменитостей шарму, стали акцентною точкою, і якби цього не було, то, може бути, кабалістичні браслети не отримали б такого поширення. Тим більше ефектно виглядають моделі, які мають будь-яку вставку.

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити