Новини

Що означає ланцюжок на нозі жінки? Відповідь одна

В нашій і взагалі західних культурах браслет для ніг надяється виключно для краси, хоча іноді власниця вкладає в нього індивідуальний сенс. Громадських асоціацій з цих питань не існує. Може, колись було інакше? Ця прикраса потрапила на Захід тільки в другій половині 20 століття, тому історичного підтексту, на відміну від каблучок-печаток та хрестиків, у неї теж немає. Принаймні, в недалекому минулому не було.

Уздовж Дунаю знайдені бронзові браслети для ніг, зроблені ще 4 тисячі років тому, але через століття європейці не пронесли цей предмет - його історія тільки починається, і зараз вона пишеться як ніколи активно. І пишеться в модному ключі. А ось в арабських і східних країнах вона давно була і триває досі. Там ланцюжок на нозі жінки може сказати більше, ніж про бажання гарно виглядати.

Браслети для ніг в Стародавньому Єгипті

Така прикраса стала повсякденністю серед мешканок цієї країни ще в додинастичний період – більше 5 тисяч років тому. Причому незалежно від соціального шару, тільки багаті жінки носили золоті вироби, а решта – срібні або взагалі залізні. У третьому тисячолітті активно використовувався бісер. Єгиптянки не розлучилися з браслетами для ніг і в 20 столітті, особливо мешканки Олександрії, але сьогодні здебільшого прикраса зустрічається серед танцівниць.

Браслети для ніг в Індії

Тут це один з головних ювелірних виробів донині, і так з давніх-давен. Про це свідчить хоча б Silappatikaram - «Повість про браслет для ніг», написана ще на початку нашої ери на тамільській мові, тобто жителями південної Індії. На півночі теж носять таку прикрасу. Раджастанки надягають дуже великі браслети на ногу в знак вірності племені і бажанню проявляти хоробрість при суперництві з іншими племенами.

В Індії можна побачити безліч різновидів таких браслетів, від дуже маленьких до таких, що покривають ногу до коліна. Там взагалі поширені прикраси для цієї частини тіла, і в різних місцевих культурах прийнято надягати нареченим каблучки на інші пальці ніг. Також поширені дзвіночки на ланцюжках навколо щиколотки, і в сільській місцевості це один із способів відігнати від себе диких тварин, а серед танцюристів – спосіб привернути підвищену увагу, доповнити музику дзвінким ритмом.

Сполучені ланцюжком браслети для ніг в Індії використовуються і зараз, щоб жіночий крок був коротким – це вважається витонченим. Але частіше ланцюжок від браслета йде до каблучки на тій ж нозі. Немає інформації щодо символізму такої композиції, що свідчить про те, що навіть в Індії ювелірні вироби все частіше втрачають символічну роль і поступово стають звичайною прикрасою.

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити