Новини

Стерлінгове срібло — еталонний матеріал у ювелірному виробництві

Ювелірні вироби виготовляють із різних матеріалів, і стерлінгове срібло є одним із найпопулярніших. Це — класика, що не застаріває. Сплав використовують для виробництва чарівних прикрас, а також посуду та інших виробів. Матеріал має безліч переваг, що робить його улюбленим серед майстрів і споживачів.

Історія стерлінгового срібла: від античності до сучасності

Століттями матеріал аргентум вважають дорогоцінним. Стерлінгове срібло — це метал, з якого створювали монети, ювелірні вироби, посуд, релігійні предмети. Він відомий довговічністю і блиском. У Стародавньому Єгипті зі стерлінгового срібла робили:

  • браслети;
  • намиста;
  • сережки.

У Стародавній Греції з нього створювали філігранні сережки або вишукані намиста. Коштовності символізували багатство і статус.

У Середні віки зі срібла виробляли чаші, хрести і столовий посуд. Протягом цього періоду ювелірні вироби продовжували високо цінуватися панівними класами і багатими людьми. Вправні майстри прикрашали їх емаллю, а також додавали складні малюнки та візерунки.

У XVIII і XIX століттях метал використовували для створення свічників і рам для картин. Надалі прикраси зі стерлінгового срібла стали доступними для середнього класу. Це пояснювалося підвищенням промисловості та прогресом у техніці виробництва. В епоху Просвітництва майстри ювелірного мистецтва створили вікторіанські медальйони і кулони у стилі модерн. Вони вирізнялися вишуканим дизайном.

У XX столітті дорогоцінний сплав використовували для ювелірних виробів, посуду і декоративних предметів. При цьому його популярність знизилася, оскільки неіржавна сталь і пластик стали поширенішими.

Сьогодні ювелірні вироби зі стерлінгового металу вирізняються красою і довговічністю. З нього роблять прикраси, столові прилади, декоративні та колекційні предмети, сувеніри. Дизайнери досліджують нові техніки, створюючи унікальні вироби.

Збалансований склад — секрет успіху

Стерлінговим називають срібний сплав 925 проби. За стандартом він складається з дорогоцінного металу та міді в співвідношенні 92,5:7,5. Під час пошуків оптимального складу не обійшлося без експериментів. Пропорції були ідеальними, але мідь має властивість окислюватися на повітрі, через що прикраси із часом темнішають. Тому виробники спробували додавати інші види лігатур: нікель, кадмій, цинк і германій. Собівартість кінцевої продукції виходила вищою, тож вирішили зупинитися на міді.

Якщо вас цікавить, що це — стерлінгове срібло, розповідаємо: йдеться не про чистий метал, а про вивірений сплав із чудовими властивостями. Аргентум у початковому вигляді не підходить для виробництва ювелірних прикрас і побутових предметів. Він занадто м’який і пластичний, не тримає форми, вироби легко подряпати. Але завдяки додаванню лігатури властивості покращуються. Водночас матеріал належить до дорогоцінних, адже складається здебільшого зі срібла.

Є декілька версій щодо такої назви. Перша пов’язана з британськими срібними монетами — стерлінгами. Їх виготовляли саме з такого сплаву. За іншими версіями слово походить від прізвища німецького карбувальника чи області, у якій проводили активну торговельну діяльність з Англією. Начебто для цього спеціально почали виготовляти унікальні монети з якісного сплаву.

Процес виготовлення стерлінгового срібла

Створення дорогоцінного металу починається з видобутку срібних руд. Це відбувається двома способами: відкритим або підземним. При першому методі використовують техніку для видобутку родовищ поблизу поверхні. Підземні шахти розташовані глибоко внизу, тому з них важче діставати руду.

Стерлінгове срібло 925 проби отримують як побічний продукт видобутку міді, свинцю, цинку і золота. Дуже мало шахт, у яких можна знайти такий метал. Після отримання його подрібнюють і піддають процесу флотації, під час якого відокремлюють срібло від:

  • частинок порожньої породи;
  • мінеральних концентратів;
  • срібловмісного галеніту.

Найпопулярнішим методом вважається «комірка Джеймсона», розроблена в Австралії. У процесі з'єднують подрібнену руду, воду і спеціальні хімічні речовини. Їх постійно перемішують у флотаційних камерах. Після цього суміш продувають повітрям, щоб частинки галеніту, що містять срібло, прилипли до бульбашок, які підіймаються до верхньої частини контейнера у вигляді піни.

Потім концентрат розплавляють, з'єднуючи компоненти в грудки і видаляючи частину сірки. Метал витягують, коли свинець очищений до високого ступеня. Його виливають у вертикальну місткість, що проходить низку процесів, поки не залишається доре. Сплав нагрівають, щоб відокремити чисте срібло і золото. Це також необхідно для видалення міді.

Срібло 925 — це продукт виготовлення шляхом нагрівання чистого металу, у якого температура плавлення 960,5℃, і міді. У результаті цього коштовності не реагують на зовнішні чинники.

Особливості стерлінгового срібла

Цей пробний стандарт недарма набув визнання та великої популярності. Однорідне поєднання двох елементів у визначеній пропорції маркують sterling, ster або S925. Цю пробу можна назвати еталонною, сплав має багато переваг:

  • Міцність. Завдяки вмісту міді срібло набуває твердості. Вироби складніше зігнути та деформувати, що подовжує термін служби та зберігає зовнішній вигляд.
  • Оптимальна пластичність. Матеріал легко обробляти, надавати потрібних форм.
  • Привабливість. Зберігається натуральний холодний відтінок, метал гарно блищить.
  • Цінова доступність. У порівнянні з іншими благородними металами цей коштує найменше, проте також має розкішний вигляд.
  • Довговічність. Срібні прикраси підходять для щоденного використання. Вони є стійкими до подряпин і вм’ятин.
  • Простий догляд. Завдяки переважній кількості срібла сплав довго не окислюється. Якщо ж з’являється темний наліт, його легко очистити.

Відгуки про стерлінгове срібло свідчать, що воно є гіпоалергенним. Чудово підходить до чутливої шкіри, не містить домішок, які можуть спричинити подразнення. Також сплав має бактерицидні властивості.

Застосування в ювелірній сфері

Цей матеріал ідеально підходить для вишуканої обробки. Його властивості дозволяють майстрам створювати витончені вироби складних форм, з тонкими рельєфами та оригінальними орнаментами. Асортимент прикрас величезний:

  • каблучки;
  • сережки;
  • ланцюжки;
  • кольє;
  • браслети;
  • підвіски тощо.

Нейтральний колір срібла чудово поєднується у виробах із різними каменями. Така металева оправа є гарним фоном для яскравої інкрустації, наприклад, зелених агата та кварцу, малинового граната, фіолетових аметиста та аметрина, блакитних топаза та сапфіра. Ювеліри створюють вишукані композиції з перлинами, цитрином і бурштином. Також популярні прикраси з прозорими білими вставками — фіанітами. Метал і камені взаємно доповнюються та підсилюють колір і блиск.

Ще однією перевагою срібних виробів є те, що вони підходять абсолютно всім. У каталозі ювелірного магазину можна знайти моделі для чоловіків, жінок та дітей. Білий холодний метал пасує шкірі будь-якого відтінку, його легко поєднувати з різним одягом. Комбінуйте прикраси з голлівудським гламуром або мінімалізмом, щоб створювати унікальний образ. Стерлінгове срібло - це універсальний вибір для ділового, повсякденного й святкового стилів. Це класика, актуальна у всі часи.

Як перевірити стерлінгове срібло в домашніх умовах

Одним із популярних способів перевірки справжності срібла вважають застосування магніту. Піднесіть його до коштовності та поспостерігайте за нею. Якщо предмет притягується, у складі є залізо, нікель або алюміній, що неприпустимо для справжнього срібла. Також магніт — хороший спосіб відрізнити дорогоцінний метал від неіржавки. Якщо це справжня 925 проба срібла, прикраси не повинні притягуватися.

Також дізнатися склад виробу можна за допомогою йоду. Злегка відполіруйте поверхню коштовності, капніть трохи антисептика. Темний слід означає, що перед вами проба срібла 925.

Причини потемніння металу

Зміна початкового кольору коштовності може відбуватися з різних причин. Це пояснюється фізико-хімічною реакцією, коли в контакт з металом вступають:

  1. Підвищена вологість у приміщенні. Зберігайте ювелірні вироби в скриньці, футлярі з м'якою обшивкою або мішечку.
  2. Фактори з повсякденності. Знімайте прикраси під час господарських робіт, приготування їжі, нанесення косметики та парфумерії, занять спортом, нічного відпочинку.
  3. Хімічні речовини та медичні препарати. Під час прибирання або приймання ліків залишайте коштовності в спеціальному кейсі.

За допомогою сучасних технологій виготовлення срібні прикраси захищають від потемніння. Майстри наносять на поверхню тонку родієву плівку.

Як доглядати за стерлінговим сріблом

Ювелірні вироби довго зберігають привабливий вигляд. Але коли на поверхні із часом з'являється темна плівка, її можна видалити, якщо потерти вовняною тканиною. Також допомагає сухе чищення білою зубною пастою. Нанесіть її на метал, потріть м’якою серветкою та змийте водою. Ще один ефективний метод — содова ванночка. Розчиніть у стакані гарячої води 1 столову ложку порошку, покладіть туди прикрасу на 15 хвилин, потім почистьте і ополосніть. 

Прикраси з перлами потребують делікатного догляду. Для їхнього очищення використовуйте мильний розчин і суху серветку. Не варто застосовувати:

  • нашатирний спирт;
  • перекис;
  • абразивні речовини;
  • народні засоби,

Вони здатні змінити відтінок, зіпсувавши зовнішній вигляд срібла.

Якщо прикраси зі срібла 925 проби доповнені кольоровою емаллю, використовуйте для їхнього очищення суху серветку, замшу або повсть. Це допоможе уникнути пошкодження декоративного покриття.

Для догляду за коштовностями з фіанітами, штучним і напівдорогоцінним камінням використовуйте ювелірні косметичні засоби. Очищайте їх від забруднень за допомогою ватної палички, змоченої в гліцерині або одеколоні. Догляд за натуральним камінням передбачає застосування сухого методу.

Срібні вироби, підібрані до смаку і вдало поєднані в різних образах, підкреслять ваші красу та стиль.

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити