Новини

Перли — вишуканий елемент прикрас, перевірений часом

Цю дорогоцінність називають дивом природи. Перли — це мінерали, які з’явилися завдяки молюскам. Вони утворюються через їхню захисну реакцію, яка виникає внаслідок потрапляння до мушлі стороннього тіла. Перлинки складаються з мінеральної та органічної речовини. Дорогоцінності відомі вже не одне тисячоліття.

Які бувають перлини 

Є різні види перламутрового мінералу. Від самого початку використовували перлини природного походження. Натуральні дорогоцінності знаходили в морях та океанах. Основні місця видобутку розташовані в Японії, Шрі-Ланці, Червоному морі та Перській затоці. На жаль, через людську жадібність було знищено ціле покоління мушель. Тому із середини минулого століття видобуток морських мінералів був заборонений. Та із часом їх стало досить важко знаходити. Проте багато жінок хотіли мати прикраси з перлами. Спосіб знайшовся.

Ним є культивовані перли — це ті ж вирощені молюсками мінерали, але вже за участю людей. У мантію тваринки поміщають спеціальні ядра. Це своєю чергою провокує утворення оболонки з перламутру. Майбутня дорогоцінність постійно перевертається, що дає змогу виготовляти ідеально округлі намистини — ось як вирощують перлини. Сьогодні саме цей метод дає можливість створювати більшість мінералів, які використовуються для виробництва прикрас. Ферми з молюсками розташовуються в Китаї, Північній Америці та Німеччині. Щоправда, за такого виробництва теж гине певна кількість молюсків. Проте морські жителі, які виживають, гарантовано створять дорогоцінність.

Різновиди перлів

Природні мінерали відрізняються за кольором. Серед інших трапляються такі відтінки:

  • білий;
  • рожевий;
  • персиковий;
  • пурпурний;
  • зелений;
  • сірий;
  • чорний.

На палітру впливає колір мушлі молюска. Білі перли — це класика. Найрідкіснішим вважається рожевий мінерал. А найдорожчим — чорний.

Перлинки для ювелірних виробів різняться і розміром. Діаметр річкових стартує від 1 мм, а в морських може сягати 20 мм. Щодо форми, ідеальною вважають саме сферичну. Однак у дизайнерських прикрасах активно використовують так звані барокові (барочні) перли. Вони відрізняються неправильною формою. Ціна залежить від якості, розміру, кольору та інших факторів.

Символізм та властивості мінералу 

Перлинки прикрашали шати монархів. Зокрема, їх вставляли в головні убори китайських правителів. Кристал вважається символом витонченості та розкоші. Він асоціюється із жіночністю, шляхетністю, мудрістю. Дорогоцінності приписують і магічні та лікувальні властивості. 

Зокрема, перетерті перлини використовуються для приготування косметичних засобів. За античних часів вважалося, що вони здатні допомагати в сердечних справах. Також їм приписували захист від темних сил та залучення удачі. В Індії мінерал пов’язували з процвітанням. У Європі вважали символом довговічності.

Які прикраси створюють із перлами

Ювеліри розробляють цілі колекції із цим перламутровим мінералом. Ви зможете купити такі вироби:

  • сережки;
  • браслети;
  • кольє;
  • брошки;
  • каблучки.

Створюються також підвіски, прикраси для волосся та інше. Ви легко знайдете виріб під свій стиль.

Із чим поєднати 

Перлини можуть прикрасити будь-який образ. Вони чудово пасують як до святкового, так і до повсякденного одягу. Тому не вагаючись поєднуйте прикраси із цією вставкою з вечірніми та коктейльними сукнями, світшотами, джинсами, футболками, джемперами та іншим вбранням. Єдине, до чого навряд чи пасуватимуть перли, — спортивний костюм.

Дорогоцінність можна поєднувати з іншими самоцвітами або носити окремо. Зокрема, вона пасує до аквамарину, опалу, коралу, рубіну, хризоліту та інших камінців. Вважається, що заміжні жінки мають комбінувати перлини з іншими дорогоцінностями. Тоді як молодим дівчатам — навпаки, краще носити їх соло. Проте всі правила відносні. Головне, щоб композиція подобалася. Тоді ви почуватиметеся з нею максимально впевнено.

Стережіться підробок

З огляду на популярність мінералу є багато його підробок. Штучні перли також прикрашають сережки, каблучки. З них виготовляють намиста. Однак часом підробку намагаються видати за справжню дорогоцінність та продають її за великі гроші. Аби не потрапити до таких шахраїв, варто навчитися розрізняти штучний мінерал від природного.

Зверніть увагу на форму. Якщо вставки в прикрасі абсолютно однакові, є вірогідність, що перлинки — несправжні. Природні мінерали різняться між собою формою та вкрапленнями на поверхні. Перевірте місце свердління. Натуральна дорогоцінність не матиме сколів, тріщин та щербин. Ювеліри просвердлюють їх дуже обережно. У штучної прикраси також можуть бути помітні сліди фарбування біля отвору. Невелика перевірка допоможе вберегти ваш бюджет.

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити