Новини

Огранювання каміння в ювелірних виробах: види та особливості

Дорогоцінності зі вставками — вишукані прикраси для гармонійного доповнення стилю. Камені в ювелірних виробах, як правило, різноманітні та не схожі один на одного. Оригінальні вставки приваблюють незвичайними кольорами, вишуканим блиском, гарними формами. Такого ефекту вдається досягти завдяки різним способам огранювання каміння. Про те, яким чином знайдений мінерал перетворюється на справжній шедевр, цей матеріал.

Що таке огранювання каменів і для чого воно потрібне

Мутний шматочок породи стає дорогим самоцвітом. Це технологічно складний і відповідальний процес. Одне з головних завдань ювеліра, який має огранити камінь, — зробити правильний вибір форми та способу. Для цього потрібно врахувати всі нюанси вихідного екземпляра, особливості його будови та складу.

Важливо: завдяки правильній технології в руках талановитого майстра навіть непоказний камінчик перетворюється на оригінальну коштовність і навпаки. Знайдений алмаз стає діамантом лише після докладених зусиль ювеліра.

Обробка самоцвітів передбачає дві ключові дії: надання форми та нанесення граней. Важливими є її якість і точність. Саме вони дозволяють підкреслити переваги мінералу, розкрити його природну красу та перетворити на оригінальне доповнення ювелірної прикраси. Якість огранювання визначається трьома характеристиками: точністю (співвідношення розмірів фасетів і кутів з різними частинами каменю), симетрією та поліруванням.

Огранювання мінералів: основні типи

Умовно всі види огранювання каміння можна розділити на три групи:

  • Гладке — застосовується, як правило, для недорогих мінералів. Огранюванням називається лише формально, оскільки отримує плоску, опуклу або сферичну форму в результаті шліфування.
  • Фасетне — використовується для прозорих і напівпрозорих мінералів. Для нього характерно створення безліч дрібних граней, які і надають вставкам чарівного блиску, забезпечують неймовірну гру кольорів і відтінків.
  • Змішане — поєднує особливості перших двох типів. Наприклад, в одній частині каменю з'являються грані, а в іншій він може бути гладким, закругленим або пласким.

Цікаво: в ювелірній справі близько 250 видів огранювання. Від вибраного типу та якості обробки залежить не тільки краса каменю, а й його вартість.

Особливості різних огранювань

Види огранювання численні та різноманітні. Однак популярними вважають лише деякі. Найвідоміші та найпопулярніші в ювелірній справі:

  • Діамантове — вважається різновидом круглого, але виділяється деякими ювелірами в окрему категорію через свою значущість. Передбачене насамперед для обробки алмазів, але використовується і для інших каменів. При поганій обробці діамант виглядає тьмяним, навіть якщо спочатку було взято мінерал із високим ступенем чистоти та світла. Види огранювання каміння таким способом різноманітні. Еталонним вважається діамантове з 57 фасетами. Однак є також спрощене (33) та просте (17). Що більше нанесених плоских поверхонь, то дорожчий камінь.
  • Кабошон — використовується для напів- та непрозорих вставок, мінералів з ефектом «котячого ока». Камінь набуває опуклої форми без граней.
  • Кругле — одне з найпопулярніших. Камені добре піддаються поліруванню, але в процесі обробки маса мінералу може зменшуватись до 50%.
  • Овальне — вважається варіантом круглого. Створюється шляхом нанесення граней у вигляді клинів великої площі та надання витягнутої форми. Часто використовується для доповнення каблучок. Робить пальці візуально більш довгими та витонченими.
  • Квадратне — класичне східчасте огранювання, проте камінь отримує однакову довжину та ширину. Такі дорогоцінні вставки можуть використовуватися як єдиний елемент або сукупність кількох.
  • Принцеса — для такої форми огранювання каміння характерне поглинання великої кількості світла. Воно добре приховує вади мінералів, тому вважається другим за ступенем популярності типом обробки.
  • Груша — поєднує особливості двох технік. Можна побачити як риси овального огранювання, так і Маркіза. Камені у вигляді краплі створюють ілюзію довшої витонченої шиї або тонких пальців, якщо прикрашають каблучку.
  • Серце — технологія формування нагадує Грушу, але процес більш трудомісткий, складний і дорогий. Для отримання ідеальної вставки майстру необхідно забезпечити співвідношення сторін 1:1.

Підібрати прикраси з огляду на види огранювання каміння, фото яких знаходяться у вільному доступі, нескладно. Щоб уникнути придбання підробок, потрібно замовляти ювелірні вироби тільки в спеціалізованому магазині.

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити