JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser.
Дорогоцінні камені з давніх-давен сприймають як важливий атрибут розкоші. Унікальні естетичні якості — не єдина характеристика, яку враховують, оцінюючи кристал. Також серед важливих особливостей — міцність. Це показник у мінералогії оцінюють за шкалою твердості Мооса. Максимальний бал 10 із 10 можливих належить розкішному діаманту. Його отримують із натуральних алмазів еталонної якості методом огранювання. Пропонуємо розглянути найміцніший камінь у світі та всі його особливості.
https://sribnakraina.ua/ua/serebrjanye-sergi-s-brilliantami-0079r-br.html
Для отримання розкішних кристалів використовують алмаз — модифікований вуглець. Це найміцніша структура на Землі. Вона формується на глибині понад 500 м у шарах мантії впродовж мільйонів років. На природне створення алмаза впливають високі тиск і температура. Найміцніший камінь можна зустріти в розмаїтті кольорів. Необроблені кристали характеризують нерівномірним забарвленням та асиметричною формою.
Де видобувають найтвердіший камінь:
Канада;
Індія;
ПАР;
Бразилія тощо.
Для виготовлення ювелірних діамантів використовують усього 60% видобутої сировини. Еталонною якістю характеризуються лише 20% цього обсягу. Для створення бездоганного каменю необхідний високий професіоналізм майстра-ювеліра, адже саме огранювання допомагає сповна розкрити розкіш блиску та кольору. Імпортують алмази Ізраїль та Велика Британія. Ці дві країни спеціалізуються на виготовленні з добутої сировини ювелірних кристалів.
https://sribnakraina.ua/ua/serebrjanye-pussety-serdce-s-brilliantami-2410-1r-br.html
Камінь складається з атомів вуглецю. Вони розташовані рівновіддалено один від одного. Атоми утворюють кубічну кристалічну решітку.
Найтвердіший дорогоцінний камінь характеризується еталонною стійкістю до механічних пошкоджень. Його неможливо подряпати голкою, ножем та іншими гострими предметами. Твердість — 10 балів за шкалою Мооса. Тому аналогів алмаза в природі немає. Такі дорогоцінні кристали, як сапфір, смарагд, рубін характеризуються меншою міцністю, якщо порівнювати з діамантом.
У ювелірному мистецтві використовують зазвичай безколірні кристали. Водночас також можна зустріти самоцвіти в рожевих або блакитних тонах. Незвичайні чорні діаманти отримують штучно, опромінюючи натуральні екземпляри. Розкішними кристалами будь-яких відтінків інкрустують різноманітні вироби, виготовлені з металу.
https://sribnakraina.ua/ua/serebrjanye-pussety-cvety-s-brilliantami-2209-1r-br.html
Характеристики ювелірних самоцвітів досліджують за чотирма параметрами. До них належать:
Колір. Його визначають домішки в складі каменю. Атоми азоту надають отриманим діамантам теплих тонів: блідо-жовтого, бежевого, коричневого тощо. У ювелірній справі використовують і блакитні екземпляри. Їхній колір пов’язаний із включеннями атомів азоту в складі. Уран і торій викликають зеленкуватий відтінок.
Чистота. Будь-який діамант, отриманий із натурального алмаза, характеризується неоднорідною структурою. Якщо розглянути вибраний екземпляр під мікроскопом, можна побачити численні включення та вкраплення. У разі, коли за десятикратного збільшення зображення ці елементи не виявлені, діамант вважають чистим. Такий кристал дорого коштує.
Вага. Показник обчислюють у каратах. Вартість самоцвітів прямо пропорційна їхній масі. Один карат дорівнює 0,2 г. Найбільший у світі діамант, що отримав назву «Велика зірка Африки», важить 530 каратів.
Огранювання. Від оброблення каменя професійним майстром вдається отримати максимум блиску та світлових ефектів. Також важливо зберегти вагу цінного екземпляру та водночас прибрати дефекти, через які знижується вартість діаманта. Під час оцінювання якості огранювання увагу звертають на додаткові показники: пропорційність, симетричність, полірування.
https://sribnakraina.ua/ua/serebrjanoe-kolco-s-brilliantom-1643-1r-br.html
Найміцніший камінь на Землі після оброблення використовують як вставки в різноманітні вироби. Звертаючи увагу на тип огранювання, виділимо кругле. Саме його вважають найбільш розповсюдженим. Також можна зустріти ювелірні вироби, у яких діамант має огранювання:
принцеса;
смарагд;
овал;
груша;
багет;
серце;
маркіз;
ашер;
радіант;
кушон.
Різноманіття способів огранювання дає змогу вишукано вписати діаманти в загальний дизайн розкішних ювелірних прикрас.
Унікальні властивості дорогоцінного кристала дають змогу доволі швидко відрізнити його від імітації. Оскільки діамант — це найтвердіший камінь, його неможливо подряпати металевими інструментами. Водночас справжнім самоцвітом легко вдасться пошкодити поверхню скла.
Для понад 50% всіх діамантів характерна люмінесценція або ефект світіння в ультрафіолетових променях. Це також потрібно враховувати, досліджуючи особливості кристала.
https://sribnakraina.ua/ua/serebrjanaja-podveska-cvetok-s-brilliantami-3943r-br.html
Виявити справжність діаманта та не сплутати камінь зі штучним екземпляром можна лише за умови проведення професійної експертизи з використанням відповідного обладнання. Щоб не помилитися, купуючи прикраси з дорогоцінними кристалами, перевагу варто надавати лише перевіреним ювелірним магазинам.
Діамант — це найміцніший камінь із тих, які можна побачити в сережках, браслетах, підвісках, каблучках, обручках. Максимальний показник твердості відмінно поєднується з високими естетичними якостями. Тому діаманти завжди залишаються серед найбажаніших предметів розкоші.
Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом