JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser.
Презенти у вигляді дорогоцінних ювелірних прикрас здавна вважаються найкращими, незалежно від приводу. Але якщо з сережками, каблучками, ланцюжками, не виникає сумнівів, багато хто замислюється, чи можна дарувати хрестик. Цей предмет ювелірного мистецтва перебуває на межі між красивою прикрасою і потужним символом. Тому варто глибше вникнути, розібратися, коли, кому і від кого подарунок буде доречним.
Подібний стереотип досить популярний, пов'язаний зі стародавніми віруваннями предків, що хрест таїть випробування. Раніше вважалося: підносячи таку прикрасу, одна людина передає свою Голгофу іншій. Але тут багато нюансів, які потрібно врахувати.
Колись була популярною практика дарувати свої вироби близьким, сімейні раритети передавалися у спадок. Відповідно, прикраса довгий час служила одній людині, вбирала її енергетику, а потім переходила до іншої. Звідси страхи, що з хрестом передаються якісь страждання. Але якщо купити новий виріб у магазині, немає сенсу думати про подібні речі. Такі прикмети ніяк не відповідають догмам релігії.
Щодо церкви важливий ще один момент. Плануючи дарувати хрестик, прикмети дозволяється не брати до уваги, але потрібно бути впевненим, що адресат вірянин. Якщо з близькими, коханими людьми все зрозуміло, далекі знайомі, колеги відчувають незручність. Тому краще переконатися, що людина гідно оцінить релігійний оберіг. Іноді варто обговорити доречність подарунка заздалегідь, особливо, якщо віра невідома.
Існує привід, для якого подібний подарунок найбільш доречний – це хрещення. Коли новонароджена дитина або доросла людина приєднується до віри, символічний презент ідеально відповідає приводу, стане приємним нагадуванням про прекрасну подію, надійним оберегом. А хто може дарувати хрестик – зазвичай місія відводиться хрещеним батькам. Це популярна традиція, коли духовні наставники дарують синові чи доньці прикрасу, зазвичай її використовують на церемонії.
Інші родичі також за бажанням можуть купувати хрестик, але можливі збіги щодо подарунків. Утім, дорогоцінні прикраси ніколи не бувають зайвими.
Якщо знаєте, що близька вам людина постійно носить хрестики, полюбляє такі вироби, доречно поповнити її колекцію до якогось свята: весілля, ювілею, дня ангела. Коли родич або друг загубив прикрасу, красивим жестом стане піднести йому нову натомість.
Оскільки питання, чи можна дарувати хрестик на день народження, прояснилося, візьміть на замітку ще одну ідею. До головного свята когось із близьких пропонуємо домовитися з іншими друзями, підготувати цілісний презент. Наприклад, хтось нехай купить хрестик, а комусь надайте вибір до нього ланцюжка. Церква рекомендує освячувати символічні прикраси – ви можете зробити це самостійно за бажання.
На закінчення хочеться акцентувати на важливому моменті. Існує безліч міфів, прикмет, стереотипів, до яких у кожного особисте ставлення. Але що стосується такого важливого символу віри як хрестик, тут все ж правильно покладатися на релігію, а не забобони. Церква не забороняє дарувати прикрасу, а навпаки – стверджує: це можливість поділитися частинкою своєї віри, заступництвом вищих сил, висловити духовну підтримку, благословити. Головне – підносити подарунок зі світлими намірами, і він принесе добро.
Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом