Новини

Безпрограшна покупка: як дізнатися розмір пальця для каблучки

Найкращий спосіб знайти ідеальну за розміром каблучку – приміряти прикрасу. Але сьогодні покупки все частіше роблять в інтернет-магазинах, тому особиста примірка неможлива. Однак це не означає, що вибирати доведеться наосліп – просто потрібно дізнатися свій розмір. Про те, як це зробити, і розповімо далі.

Як визначити розмір каблучки?

У різних частинах світу використовуються різні стандарти розмірів каблучки. Так, в країнах СНД прийнятий стандарт, де розмір прикраси вимірюється в міліметрах і відповідає діаметру пальця, мінімальний крок становить 0,5 мм. Обчислити заповітну цифру допоможе проста формула: d=l/π, де d - діаметр пальця, l - довжина кола пальця, π - постійна, що дорівнює числу 3,14. Отже, необхідно виміряти довжину окружності пальця. Найпростіший спосіб зробити це – вирізати вузьку паперову смужку або взяти щільну нитку, щільно обернути її навколо пальця, для якого планується купити каблучку, і відзначити кордон накладення, а потім взяти лінійку і виміряти довжину отриманого відрізка. А можна просто скористатися швейним метром. Тепер залишається розділити отримане число на 3,14, і розмір прикраси в кишені!

Є й інші способи виявлення розміру прикраси для пальця. Наприклад, існує спеціальний пальцемір у вигляді кілець різних розмірів, які методом підбору потрібно просто одягнути на палець. Також можна взяти вже наявну каблучку і заміряти лінійкою її діаметр. А ще можна визначити приблизний розмір прикраси за розміром одягу. Так, якщо жінка носить речі з параметрами S, то каблучки вона зазвичай вибирає в діапазоні 15,5-16,5 мм, якщо M - 16,5-18,5 мм, якщо L - 17,5-18,5 мм, XL - 18,5-19,5 мм. Звичайно, в цьому випадку розмір каблучки все одно доведеться частково вгадувати, тому вдаватися до такого методу варто лише в крайньому випадку. Якщо вгадано неточно, більшість прикрас можна віддати ювеліру на коригування розміру.

Вище зазначалося, що мінімальний крок від одного розміру до іншого дорівнює 0,5 мм. При цьому різниця між діаметрами пальців може бути і менше. Тому при виборі каблучки отримане число зазвичай округлюють в більшу сторону. Наприклад, якщо діаметр пальця вийшов 16,3 мм, прикрасу потрібно вибирати 16,5 мм. Однак якщо діаметр пальця виявився 16,1 мм, краще придивитися до каблучок з розміром 16 мм, особливо якщо мова про вироби з тонкою шинкою. А ось у випадку з широкими каблучками, ширина яких дорівнює 8 мм або більше, потрібен невеликий запас.

Коли краще визначати розмір?

Слід враховувати, що різні фактори - температура повітря, кількість випитої рідини, фізичні навантаження і т. ін. - впливають на зміну діаметра пальця протягом дня. Висока температура і активна робота сприяють набряку пальців і, відповідно, збільшенню їх розмірів, а низька температура, навпаки, зменшує розмір. Тому перш ніж проводити замірювання, потрібно на декілька годин виключити важкі навантаження на руки, вживання великого об'єму рідини, інтенсивні тренування, відвідування лазні. Що стосується часу доби, то оптимальний для виміру - середина дня. Завдання полягає в тому, щоб вибрати каблучку, яка буде вільно вдягатися на палець, але в той же час надійно сидіти на ньому і не зісковзувати.

Як дізнатися розмір каблучки непомітно?

Часом потрібно дізнатися розмір пальця іншої людини непомітно, наприклад, коли чоловік хоче купити каблучку для пропозиції своїй обраниці або просто зробити подарунок-сюрприз. Є різні способи досягнення такої таємничої мети. Можна запитати про розмір у мами або подруги тієї, для кого готується сюрприз. Не виключено, що вони знають відповідь. Або спробувати непомітно виміряти вже існуючу каблучку, яку жінка носить на тому ж пальці, для якого готується подарунок, наприклад, коли воно знімається перед миттям посуду. Це можна здійснити різними способами:

  • виміряти діаметр лінійкою;

  • обвести виріб по внутрішньому колу на папері;

  • надіти його на свій палець і відзначити, до якого місця воно вдягнулось;

  • зробити відбиток в шматочку мила або на пластиліні.

Існує ще один спосіб дізнатися розмір заповітного пальчика без необхідності вимірювати розмір каблучки – рукавички. Мова про тонкі шкіряні або навіть тканинні рукавички. Їх потрібно взяти з собою в ювелірний магазин і попросити продавців приміряти, а потім приміряти й каблучки. Найризикованіші можуть вдатися до ще одного способу: спробувати за допомогою паперової смужки виміряти окружність пальця обраниці поки вона спить. Успіхів!

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити