Новини

Де і як зберігати прикраси

На тумбочці біля ліжка, поличці у ванній або туалетному столику, в косметичці і навіть гаманці – жінки зберігають ювелірні вироби в найрізноманітніших місцях. А потім із прикрістю помічають, що у ланцюжка розхитався замок, вушка сережок погнулися, перстень вкрився подряпинами, камені потьмяніли, а метал потемнішав. Щоб цього не сталося, потрібно знати, де зберігати прикраси, і дотримуватися рекомендацій.

Вороги ювелірних виробів

Прикрасам загрожують механічні та хімічні ушкодження: на металі з'являються потертості та подряпини, змінюється форма, каміння каламутніє і розколюється. Забезпечити цілісність і красу ювелірних виробів нескладно, якщо акуратно їх носити і правильно з ними поводитися. Негативні фактори:

  1. Висока вологість. Багато вставок – пористі, тому погано переносять контакт з водою. До таких належать бірюза, бурштин, агат, лазурит, гранат та інші. Також при надмірній вологості швидше окислюється срібло. Не залишайте коштовності у ванній.
  2. Температура. Прикраси не повинні довго перебувати під палючим сонцем або біля батареї. Димчастий кварц, аметист і хризопраз можуть знебарвитися, а опал – і зовсім розколотися. Перли також не люблять перегріву.
  3. Ультрафіолет. Багато мінералів (топаз, хризоліт, цитрин, аквамарин та інші) вицвітають на сонці. Це стосується не всіх каменів, але ризикувати не варто. Якщо не хочете, щоб вставка змінилася до невпізнання, не залишайте ювелірний виріб на підвіконні.
  4. Хімічні засоби. Хочете знати, де зберігати сережки? Подалі від парфумерії, стайлінгових спреїв для волосся і косметики. Будь-яке хімічне середовище потрібно розглядати як агресивне для прикрас. Контакт може призвести до втрати блиску і зміни відтінку.
  5. Механічний вплив. Незважаючи на твердість, рубін, опал, кварц і навіть діамант можуть розколотися при ударі. Враховуйте це, якщо потрібно перевозити коштовності. Також ювелірні вставки, що виступають, легко дряпають метал, тому вироби потрібно зберігати окремо один від одного.

Неможливо повністю захистити прикраси від цих факторів. Але організувати правильне зберігання, щоб мінімізувати ризик, – цілком.

Де мають міститися прикраси

Існує досить багато систем зберігання, але не всі вони підходять. Декоративні дерева, підставки та вішалки – не найкраще приладдя для коштовностей. На них швидко накопичується пил, забиваючись у рельєфи виробів. На такі конструкції потрапляють сонячне світло, волога, побутова хімія та косметичні засоби, а це шкодить прикрасам.

Однозначна відповідь на запитання, де зберігати коштовності: у закритій скриньці. Якщо у вас такої немає, варто її купити. Вона обов'язково має бути оббита всередині м'якою тканиною. Матеріал захистить вироби від подряпин. Є багато варіацій такого органайзера:

  • з довгастими секціями, в які вставляють каблучки;
  • квадратними осередками для сережок;
  • валиками для браслетів.

Розмір шкатулки і кількість відділень залежать від того, скільки у вас прикрас. Якщо коштовностей небагато, їх зручно зберігати в окремих коробочках із замшевою оббивкою або лляних мішечках. Для масивних кольє і ланцюжків існують підставки з гачками, на яких вироби висітимуть вертикально. У поїздку можна взяти шкіряні футляри.

Тепер ви знаєте, де зберігати сережки, персні, браслети та інші прикраси. Головне – щоб вони були надійно захищені від негативних факторів і не стикалися. Так ви будете підтримувати порядок у своєму царстві коштовностей і надовго збережете їхню пишність.

 

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити