Срібні прикраси з гранатом

Гранат – символ краси і пристрасті в камені

Темно-червоні ягоди гранату: саме це уявляє більшість людей, що почули або побачили слово «гранат». Однак у ювелірів цим терміном прийнято називати групу каменів-мінералів. Свою назву вони отримали в 13 столітті завдяки алхіміку Альберту Магнусу. Вважається, що саме він дав ім'я червоним кристалам, виявленим у гірських породах, granum, що в перекладі з латинської означає «крупинка», «зерно». Вони дуже схожі на зерна стиглого фінікійського яблука або граната.

Камінь кольору крові і вина, з унікальними фізичними властивостями відразу завоював одне з перших місць в ювелірів і їх клієнтів. Не останню роль в цьому зіграли і магічні властивості граната, якими наділило його людство протягом своєї історії з часів Стародавнього Єгипту. Захист від поранень, від великої втрати крові, допомога при пологах, талісман любові і вірності – за віруваннями наших предків, все це істинно можна вважати властивостями граната. Однак довести на практиці всі ці особливі властивості поки що так і не вдалося, так що гранат в першу чергу цінується за свою красу і розкіш.

Цей мінерал ювелірами усього світу використовується як декоративна вставка практично в будь-яких прикрасах і по сьогоднішній день. З гранатом можна придбати і каблучку, і сережки, і підвіску, і браслет. Все більшою популярністю починають користуватися срібні хрестики з гранатами.

Різновиди граната

Гранатами прийнято називати цілу групу мінералів. Відмінною особливістю класифікації є колір каменю. Розрізняють такі види:

  • піропи;
  • альмандини;
  • гроссуляри;
  • дермантоїди;
  • спессартин;
  • андрадіт.

Мінерали, що відносяться до піропів, мають насичений червоний і бордовий відтінок. Альмандини легко сплутати з рубінами через густий фіолетово-червоний колір. Гроссуляри жовтувато-зеленим забарвленням схожі на стиглий агрус і відрізняються від дермантоїдів, що мають соковитий зелений колір. Один з дуже рідкісних видів граната – спессартин. Це камінь жовтого кольору, зустрічається від медового до оранжевого. До андрадіта відносяться мінерали брудно-бордового, темно-коричневого відтінку з перламутровим відтінком.

Завдяки такій різноманітності кольорової гами, ювелірні вироби з гранатами займають одне з перших місць в каталогах багатьох магазинів. Можливість підібрати прикрасу під колір очей, волосся, одягу; створити неповторний образ, виглядати розкішно і елегантно – ось секрети популярності гранатових браслетів, сережок, ланцюжків, підвісок.

Срібний хрестик з гранатом – надійний захисник

У православному християнському світі натільний хрестик є дуже сильним оберегом, що захищає тіло і душу свого власника від багатьох негативних факторів. Свій перший охоронний талісман людина отримує ще в ранньому дитинстві під час обряду Хрещення. Дитячі хрестики виготовляються зі срібла. Як правило, це невеликі, легкі вироби з маленькими вушками для шовкової нитки або тоненького ланцюжка. Єдиною прикрасою є барельєф розп'ятого Ісуса.

Особливе місце в релігійній культурі займає натільний хрестик і зі вставками напівдорогоцінного і дорогоцінного каміння. Срібні хрестики з гранатами займають одне з перших місць, завдяки цілющим властивостям благородного металу і незвичайним особливостям цього мінералу.

Камінь любові і пристрасті: саме так говорять про гранат. Вставлений в срібний натільний оберіг, саме він допоможе знайти супутника життя самотнім серцям, розпалюючи полум'я пристрасті. Талісман кохання, найкращий подарунок – це все відноситься до виробів з гранатом. Подарований хрестик з гранатами якнайкраще підкреслить відвертість і теплоту відносин двох половинок.

Щоб хрестик з гранатами довше радував своєю красою, слід дотримуватися деяких правил і умов. Найголовніше – уникати тривалого впливу прямих сонячних променів. Від цього камінь вигорає і втрачає колір і блиск. Приймаючи водні процедури, необхідно звести до мінімуму можливість попадання на виріб мила або шампуні. Срібні ювелірні вироби найкраще зберігати в сухому, темному місці.

Читати повністю
Item(s) added to cart
Loading...