Новини

Як вибрати хрестик

Натільний хрестик — це символ християнської віри. Він служить і оберегом, і прикрасою. Багато виробів, доступних у продажу, виготовлені зі срібла. Хоча часто зустрічаються також із золота. Питання про те, як правильно вибрати хрестик, цікавить насамперед людей, які незабаром збираються вводити дитину до церкви. Також ювелірний виріб часто купують як пам'ятний подарунок близькій людині. Асортимент моделей вражає різноманітністю. Однак важливо віддати перевагу варіанту, який виявиться максимально зручним для повсякденного носіння. Тому варто детально розглянути, який вибрати хрестик.

Ключові особливості християнської атрибутики

Купуючи виріб, важливо врахувати характеристики, завдяки яким його можна відрізнити православний хрестик від католицького. Перелік особливостей першого:

  • напис «Врятуй та збережи» на звороті;
  • абревіатура І.М.Ц.І. на верхній поперечині;
  • чотирьох-, шести- або восьмикінцеве виконання;
  • текст на середній перекладині «Ісус Христос Син Божий».

Розглядаючи, як правильно вибрати православний хрестик, слід звернути увагу на саме розп'яття. Його важливі деталі:

  • німб над головою;
  • горизонтальні руки, що символізує розкриті обійми;
  • спокійна умиротворене обличчя;
  • ступні розташовані строго паралельно.

Саме цими особливостями православний натільний хрест відрізняється від католицького.

Переваги прикрас із дорогоцінного металу

Розбираючись у тому, як вибрати хрестик, необхідно виділити особливі властивості срібних моделей. Релігійна атрибутика, виконана з ювелірного сплаву аргентуму 925 проби, поєднує красиве холодне сяйво та філігранне опрацювання деталей. Бажано, щоб хрестик був покритий найтоншим шаром родію. Нанесення цього металу допоможе захистити виріб від природного потемніння. Також популярні моделі прикрашають чорнінням, що дозволяє наголосити на рельєфних деталях.

Саме срібний кулон із релігійним змістом, який подається на хрестини, ідеально підійде маленькій дитині, оскільки поєднує низьку ціну та практичність. Носити хрестик можна як на ланцюжку, так і на шнурку каучуку.

Асортимент срібних виробів включає різноманітні варіанти. Наприклад, для чоловіків запропоновані масивні моделі, виконані в лаконічному стилі. На подарунок жінці можна придбати вишуканий ажурний хрестик. Також популярні прикраси, інкрустовані розсипом крихітних сяючих фіанітів.

Розмір ювелірних виробів

Розбираючись у тому, як вибрати хрестик, потрібно враховувати не тільки характеристики металу та дизайн. Розмір — не менш важливий параметр. Виріб має бути зручним для повсякденного носіння. Дитині рекомендують купити маленьку модель, яка вдало поєднується з каучуковим шнурком або тонким срібним ланцюжком. Крім того, хрестики для дітей не повинні привертати зайву увагу. Тому мініатюрний варіант — найкращий.

Розглядаючи, як вибрати православний хрестик або католицький, варто врахувати особливості ювелірного ланцюжка, на якому носитимете релігійну атрибутику. Це важливо для розміру та маси підвіски. Моделі для дорослих як мінімум на 2 см довші, якщо порівнювати з варіантами для дітей. Що стосується маси прикраси, вона повинна бути в 1,5-2 рази менше ваги ланцюжка. Правильно підібраний хрестик стане надійним оберегом і пам'ятним подарунком близькій людині.

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити