Новини

Як доглядати за перлами

Вишукані перли – це затребуваний у ювелірному мистецтві камінь. Його часто можна зустріти в прикрасах зі срібла. У них використовують натуральний і культивований камінь. Також виділяють морські та річкові перли. Усі доступні варіанти поєднують красу та витонченість. Однак при неправильному догляді улюблені прикраси виявляться безнадійно зіпсованими. Щоб захистити вироби від різноманітних негативних факторів, потрібно знати, як доглядати за перлами в домашніх умовах.

Особливості носіння: як забезпечити цілісність

Будь-які намистини, зокрема натуральні та культивовані, потрібно берегти від контакту з парфумами, лосьйоном або кремом для тіла, декоративною косметикою. Тому надягати прикраси з каменем необхідно приблизно через 10 хвилин після нанесення засобів для догляду та розпилення парфумів на шкіру. Після зняття кожну намистину потрібно делікатно протерти чистою фланелевою тканиною. Це допоможе акуратно видалити пил та інші забруднення. Не варто носити перли під час походів у сауну, на пляж, у перукарський салон або спортзал.

Як доглядати за каменем з урахуванням його виду

Усім, хто вибирає прикраси з перлами, потрібно знати про те, як правильно чистити і зберігати вироби. Перш за все необхідно звернути увагу на вид каменю. Як доглядати за перлами з урахуванням походження:

  • Натуральний, або дикий. Утворюється в природних умовах. Досить рідкісний, тому характеризується високою цінністю. Особливо це стосується мінералу, видобутого в морі. Намистини поєднують м'якість і крихкість. Їх легко можна пошкодити гострими предметами, а також більш твердими кристалами інших виробів, що зберігаються в одній скриньці. Розглядаючи, як доглядати за натуральними перлами, важливо врахувати, що каменю шкодить висока температура. Вона провокує випаровування вологи, що міститься в намистинах. Як результат – камінь може покритися тріщинами. Водночас перлам шкодить високий рівень вологості. Завдяки особливій структурі вони вбирають воду, що призводить до деформації. Під впливом інтенсивних променів сонця перли втрачають унікальне сяйво і стають бляклими. Якщо носити прикраси з каменем при сильному забрудненні повітря, це призведе до пожовтіння ювелірних вставок.
  • Культивований. Ювелірний камінь отримують методом вирощування в спеціальних умовах на морських або річкових фермах. Це дає змогу витягти з раковин намистини з натуральним складом, що поєднують високі естетичні якості та поліпшену, якщо порівнювати з аналогом, який утворився цілком природно, стійкість до зовнішнього впливу. Як доглядати за культивованими перлами – намистини потрібно берегти від ударів, впливу гострих предметів, інтенсивних променів сонця і контакту з косметичними засобами.

Також варто знати, що робити, коли ювелірна вставка потребує очищення від забруднень. Універсальні поради:

  • Для миття краще використовувати слабкий мильний розчин. У ньому потрібно намочити м'яку фланель, ретельно віджати, а потім делікатно потерти кожну намистину.

  • Потім необхідно пройтися по вставках тканиною, змоченою чистою водою.

  • Наприкінці процедури перли протирають паперовими рушниками, які допоможуть прибрати надлишкову вологу.

Для видалення пилу можна використовувати чисті ватні палички і диски. Також у ювелірних магазинах продаються спеціальні засоби для професійного догляду за каменем. До їхнього переліку входять очищувальні та полірувальні серветки, піна, суміші.

Розглядаючи, як доглядати за натуральними перлами, потрібно врахувати, що для миття не можна застосовувати будь-які розчинники, абразивні порошки і побутову хімію. Для зберігання прикраси підійдуть закриті скриньки з м'якою оббивкою всередині.

Перевірка виробів у майстра

Відповідаючи на запитання про те, як доглядати за річковими перлами, а також морським дорогоцінним каменем, важливо врахувати тип прикрас. Наприклад, намисто і браслети потрібно регулярно перевіряти у майстра, оскільки нитка, на яку нанизано каміння, стоншується з часом. Заміна основи дає змогу зберегти термін придатності виробів.

Знаючи, як доглядати за перлами, ви зможете насолоджуватися їхнім перламутровим сяйвом досить довго. Особливо, якщо не забудете стежити за станом срібної оправи.

 

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити